Tävla med Libero
Jag har fått möjligheten att låta mina läsare tävla om en present från Libero.
Paketet innehåller rabattkuponger på valfria Libero-blöjor för 200 kr, en reseneccesär med Liberos baby care-produkter: babywash, babyolja och babylotion samt ett mysigt gosedjur i form av en svanunge till ditt barn.
Libero har alltid sett det som en självklarhet att arbeta för miljön. Nu är alla vanliga blöjor äntligen svanenmärkta och det är de väldigt stolta över. Svanen tillåter inga allergiframkallande eller miljöfarliga ämnen. Därför kan du vara säker på att ditt barn blir skonat från skadliga kemikalier. För att bli godkänd av Svanen, som är Nordens officiella miljömärkning, ställs inte bara hårda miljökrav. Produktens funktion och kvalitet vägs också in i bedömningen. Libero är dessutom den första svenska tillverkaren som klarade de skärpta kraven.
För att vara med och tävla behöver du bara lämna en kommentar i detta inlägg med ditt namn och mailadress (visas ej), svårare än så är det inte!